Партизан се препъна на старта в драма с 6 гола и 3 дузпи

След кошмарния изминал сезон в Партизан бяха извършени много промени, но отборът не можа да стартира с победа новото първенство. "Гробарите" направиха драматично 3:3 при визитата си на ТСЦ (Бачка Топола) в мач, който предложи шест гола, три дузпи, много пропуски и изравняване в последните секунди.

Бившият защитник на Левски Милош Цветкович изигра много силен двубой за домакините и подаде за гола, с който Горан Антонич откри резултата в 12-ата минута. Партизан отговори в 40-ата минута, когато ветеранът Бибрас Натхо беше точен с премерен удар под гредата. В зрелищния финал на полувремето паднаха още две попадения. Първо Кристиян Белич се разписа за Партизан след перфектна контра, а после Ифет Джаковац възстанови равенството от дузпа, отсъдена за нарушение на новото попълнение на "черно-белите" Франк Кануте.

В 54-ата минута появилият се секунди по-рано от пейката Салданя спечели дузпа, за Партизан, но Натхо шутира слабо и Велко Илич спаси. Последва отменен гол на "гробарите" заради засада, а в 77-ата минута ТСЦ Бачка Топола получи втора дузпа, но този път Джаковац не съумя да преодолее Неманя Стеванович. Само две минути по-късно Салданя доближи Партизан до победата. Инфартната развръзка дойде дълбоко в добавеното време. В 95-ата минута Алду Кулулу от гостите беше изгонен за втори жълт картон, а в 97-ата Неманя Стоич с глава лиши Партизан от трите точки.

Чукарички нямаше проблеми срещу гостуващия Раднички (Ниш) - 2:0. И двата тима пропуснаха по една дузпа преди почивката, а след нея Мухамед Баданоси и Ибрахима Ндиайе реализираха попаденията за домакините. Спартак (Суботица) надви Нови Београд с 2:1, а Вождовац и Явор (Иваница) направиха 0:0.

Снимки: sportal.rs