Борислав Младенов напусна националния отбор

Гардът на мъжкия национален отбор на България по баскетбол Борислав Младенов повече няма да е част от състава на “лъвовете” за оставащите мачове от натоварената лятна програма. Синът на Георги Младенов е взел решение да напусне лагера на тима ни след победата над Норвегия с 91:69 в Ботевград, съобщават колегите от BGbasket.com.

България си изля гнева на Норвегия в Ботевград

Младенов ще бъде заменен в групата за гостуването на Австрия в сряда от дебютанта Александър Стоименов, който е част от основната група на селекционера Росен Барчовски.

Младенов игра около 10 минути по време на победата над норвежците, като в крайна сметка бе полезен с 8 точки, 2 борби и 1 асистенция при 2/4 стрелба от тройката. По-голямата част от игровото му време обаче бе в последната четвърт, когато националите водеха с убедителна преднина.