Швеция нанесе тежка загуба на “Скуадра Адзура”

Швеция разби Италия с 5:0 във втори мач от група “G” на Световното първенство за жени. След втората си победа в групата полуфиналистът от 2019 г. си осигури място на осминафиналите. Тимът на Петер Герхардсон реши мача в края на първото полувреме, когато отбеляза три гола в рамките на седем минути.

Италианките всъщност не започнаха зле мача, а сред титулярите отново бе 16-годишният талант Юлия Драгони. Постепенно Швеция започна да доминира и новото попълнение на Арсенал Аманда Илестед откри резултата след удар с глава в 39-ата минута.

До края на полувремето скандинавките отбелязаха още два гола, което до голяма степен сложи край на интригата. Швеция стигна до второ попадение след ъглов удар. Този път Фридолина Ролфо се разписа с коляно. Секунди по-късно и Стина Блакстенуис се нареди сред голмайсторите. В началото на втората част Илестед реализира третия си гол от началото на Мондиала, с което съвсем отчая съперника. Резервата Ребека Бломквист отбеляза петото попадения в самия край на срещата.

Италианките, които на старта победиха Аржентина, продължават да са в добра позиция за продължаване напред. Те са втори в групата и в последния кръг ще играят срещу Южна Африка.