Палачът на Ференцварош не се даде и на шведския първенец

Клаксвикар и Хекен направиха нулево равенство в двубой от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Домакините от Фарьорските острови отново показаха, че не са за подценяване, след като в предишната фаза на турнира елиминираха Ференцварош с разгромна победа 3:0 насред Будапеща.

Хекен имаше надмощие по отношение на притежанието на топката, но не създаде много голови положения. В средата на първата част попадение на Филип Тръпчевски от шведите беше отменено заради засада, а в 42-ата минута вратарят на Клаксивкар Йонатан Йохансон парира силен изстрел на Ибрахим Садик.

Домакините имаха своя голям шанс в 57-ата минута, когато Клаес Кронберг излезе очи в очи с Петер Абрахамсон, но не успя да преодолее стража на Хекен. Малко по-късно Садик отново се озова на удобна позиция, но шутира високо над гредата. В самия край на двубоя Якуб Андреасен от Клаксвикар стреля на сантиметри от целта и пропусна да донесе победата на своя тим.

Снимки: Imago