Ракув и Карабах сътвориха голово шоу за едно полувреме

Полският първенец Ракув победи с 3:2 Карабах в среща от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Двата тима сътвориха истински спектакъл пред препълнените трибуни на стадиона в Ченстохова. Всички попадения паднаха след почивката, като Ракув поведе с 2:0 и допусна изравняване, преди да си осигури минимален аванш преди реванша с красиво попадение на Сони Кител в добавеното време.

Първата част беше равностойна и голови положения не липсваха, но резултатът остана 0:0. В 55-ата минута защитникът на Карабах Елвин Джафаркулиев си отбеляза автогол и домакините поведоха. В 71-ата минута Стратос Сварнас центрира към Фабиан Пиасецки, който с глава удвои преднината на поляците.

Отговорът на Карабах дойде с две попадения на Редон Джиджа в разстояние на две минути. Албанецът намали след изстрел с глава в 73-ата минута, а скоро след това отново той беше на точното място в наказателното поле и засече центрирането от десния фланг на Амиду Кейта за 2:2.

Това обаче не беше всичко. Секунди след изтичането на редовното време Деян Сореску подаде на Сони Кител, а привлеченият от Хамбургер ШФ халф нанесе много силен удар, който влетя в мрежата.