Нови четири гола не стигнаха на Ливърпул за победа, играч с български произход изтормози мърсисайдци

Ливърпул не успя да спечели втората си контрола на германска земя, след като направи 4:4 с Гройтер Фюрт. Преди няколко дни тимът на Юрген Клоп отново реализира четири попадения, но тогава те бях достатъчни за победа с 4:2 над Карлсруе. Луис Диас (22'), Дарвин Нунес (50', 59') и Мохамед Салах (89') се разписаха за мърсисайдци, които в средата на втората част водеха с 3:1. Тогава обаче се появи българската връзка в състава на Грютер Фюрт. Лукас Петков реализира един гол и асистира за други два, за да се стигне до преднина от 4:3 в полза на германския тим. Минута преди края обаче Салах спаси Ливърпул от загуба.

Алисон Бекер се завърна на вратата, след като пропусна мача с Карлсруе. Къртис Джоунс и Харви Елиът, които получиха по-дълга почивка заради участието си на Европейското първенство до 21 години, останаха на пейката за началото. Като титуляр отново започна Алексис Мак Алистър. Другото ново попълнение – Доминик Собослай, обаче пропусна срещата заради лека травма в глезена, което Юрген Клоп обясни, че е предпазна мярка. Стефан Байчетич и Тиаго Алкантара са близо до пълно възстановяване, но все още не са готови за игра.

Мениджърът на Ливърпул бе подредил по интересен начин играчите си в халфовата линия, коятo бе изградена от Коди Гакпо, Трент Александър-Арнолд и Алексис Мак Алистър. Бен Доук пък стартира по десния фланг на атаката. Диого Жота бе на върха, а Луис Диас – отляво.

Ливърпул доминираше сериозно през първата част. Луис Диас откри резултата в 22-рата минута, след като получи от Александър-Арнолд пред наказателното поле, влезе навътре, премина между трима бранители и стреля много прецизно в далечния ъгъл.

На почивката Клоп смени цялата единайсеторка, като в игра се появиха Цимикас, Елиът, Джоунс, Салах и Нунес. В самото начало на втората част обаче домакините изравниха резултата. Адриан подаде лошо към Макконъл, от което се възползва Джулиан Грийн, който прати топката във вратата.

Дарвин Нунес бързо даде добър аванс на Ливърпул, след като отбеляза две попадения в рамките на десет минути. И двете асистенции пък бяха на Мохамед Салах. Първо, в 50-ата минута египтянинът изведе хитро по земя Нунес, който премина покрай вратаря на Гройтер Фюрт и реализира хубав гол. Девет минути след това Салах изведе от дълбочина Нунес, който овладя на гърди, преодоля един бранител и стреля в ъгъла.

След това дойдоха минутите на нападателя на Гройтер Фюрт Лукас Петков, който е с български произход. Привлеченият под наем от Аугсбург играч се появи на терена в 64-тата минута, а три минути след това се възползва от грешка на Матип и от малък ъгъл намали резултата в 67-ата минута. Седем минути по-късни Петков асистира на Арминдо Сиб за 3:3. В 77-ата минута отново Петков и Сиб комбинираха, а последният изведе Гройтер Фюрт за първи път напред в резултата след удар от границата на наказателното поле.

Мохамед Салах спаси Ливърпул от загуба в 89-ата минута, когато засече от въздуха на далечната греда центриране на Нунес.

Следващата проверка на Ливърпул е срещу Лестър в Сингапур.