Янтра обърна Беласица в Габрово и записа първа победа през новия сезон

Янтра (Габрово) успя да победи у дома с 2:1 Беласица в откриващия мач от втория кръг на Втора лига. Двата тима започнаха доста скучно двубоя, като всичко най-интересно се случи през второто полувреме. Първо Запро Динев вкара третия си гол от началото на сезона, след като бе точен от дузпа и даде аванс на петричани (50’). Голове на Цветелин Радев (58’) и Даниел Младенов (71’) обаче оформиха крайния резултат и донесоха първи три точки за тима от Габрово. Старши треньорът на домакините Велислав Вуцов отново не бе край тъчлинията, тъй като изтърпява наказание от края на миналия сезон. Той пропусна и първия двубой на своя тим за сезона.

Двубоят започна равностойно, а първият точен изстрел дойде в 10-ата минута. Тогава Аспарух Шамкалов изведе Димитър Иванов, който обстрелва вратата на Василев. Вратарят на Янтра обаче не изпита затруднения и улови.

В следващите минути срещата продължаваше да се развива по същия начин, а интересните положения и опасните удари липсваха. В 38-ата минута Янтра спечели добре топката в половината на Беласица и последва размяна на подавания между футболистите на домакините. В крайна сметка кълбото стигна до Валентин Цветанов, който стреля по диагонал, но крайно неточно.

До края на полувреме Янтра бе отборът, който повече търсеше попадението. В 45-ата минута дойде може би и най-чистата ситуация в срещата до този момент. Божидар Томовски центрира добре отдясно и прати топката право на крака на Казаков. Халфът стреля директно от воле, но за негово нещастие кълбото удари по ръката Кирил Георгиев и вратарят на Бела успя да спаси.

Второто полувреме започна по прекрасен начин за гостите от Петрич, които получиха правото да изпълнят дузпа. В 47-ата минута Цветелин Радев игра с ръка в собственото си наказателно поле и това накара главният съдия да посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Запро Динев, който не остави никакви шансове на вратаря на Янтра. Така офанзивният футболист на Беласица вкара третия си гол от началото на сезона.

В следващите минути домакините натиснаха своя съперник в търсене на изравнителното попадение. Така се стигна до 58-ата минута, когато след центриране отдясно Тони Иванов внесе допълнителен смут, като чукна леко топката, която от своя страна стигна до Цветелин Радев. Централният бранител, който малко по-рано бе направил дузпата за Беласица, успя да играе с глава и да прокара топката покрай Кирил Георгиев - 1:1.

Янтра продължаваше да бъде по-атакуващия отбор, дори и след изравнителното попадение. Възпитаниците на Вили Вуцов имаха по-голямо желание да вкарат втори гол и това се случи в 70-ата минута. При една от поредните атаки на габровци хубаво центриране отдясно намери Даниел Младенов, който с глава от близка дистанция не сбърка и даде преднина на своя тим - 2:1.

Във финалните минути Бела се опита да създаде напрежение пред вратата на тима от Габрово, но така и не стигна до нещо по-опасно. Така Янтра постигна победа и прибра трите точки.

С тази победа Янтра събира в актива си 4 точки, след като в първия кръг направи хикс с Бдин. Беласица от своя страна победи миналата седмица Спортист (Своге), но днес загуби и така остава с 3 точки в актива си.

ЯНТРА 2:1 БЕЛАСИЦА

0:1 Запро Динев (50) - д.
1:1 Цветелин Радев (58)
2:1 Даниел Младенов (71)

Стартови състави:

Янтра: 1. Християн Василев, 21. Божидар Томовски, 18. Валентин Цветанов, 22. Даниел Младенов, 24. Даниел Гаджев, 4. Константин Иванов, 17. Петър Вуцов, 6. Петър Казаков, 10. Тони Иванов, 5. Цветелин Радев, 19. Ивайло Михайлов

Беласица: 1. Кирил Георгиев, 15. Атанас Карачоров, 5. Мартин Русков, 22. Валентин Костов, 7. Аспарух Шамкалов, 6. Симеон Бояджиев, 2. Куфре Ета, 55. Владимир Гогов, 17. Запро Динев, 99. Димитър Иванов, 9. Мариян Вангелов.