Томаш: Обнадежден съм, но без късмет не става, Ботев е съвсем различен отбор

Наставникът на Локомотив (Пловдив) Александър Томаш обяви, че е обнадежден след представянето на неговите футболисти в дербито срещу Ботев, въпреки че срещата завърши 1:1.

Много положения, но отново без победител в дербито на Пловдив

"Всеки се надява да победи. Мога да разделя мача на две - доста добро първо полувреме, създадени ситуации, но ни липсваше гол. През второто полувреме губехме бързо топката, улеснявахме противника, допуснахме контраатаки. Искахме да победим и да зарадваме публиката. Постарахме се, но само едно полувреме. Не съм доволен от втората част, но сме на прав път.

Ако тръгнем да търсим оправдание, винаги можем да намерим - времето, психологическия фактор, че трябва да изравним. Но футболистите показаха характер. Липсваше ни просто гол.

Първото полувреме ме обнадеждава, че момчетата се стараят. Без късмет не става, но мисля, че сме на прав път.

Много е важно това дерби за града, за феновете. На футболистите, които привлякохме, съм им обяснявал каква любов е Локомотив. Старахме се, но не успяхме да отбележим. Допуснахме гол от нищото и греда, а имахме четири-пет положения. През второто полувреме, когато отборът не ми харесваше, изравнихме. Ботев е съвсем различен отбор, няма нищо общо от пролетта.

Трябва време да се стиковаме", разясни Томаш.