Безпощаден Сасуоло заби 22 гола срещу любим съперник, привлечен нападател от Интер дебютира с 5 попадения

Сасуоло не показа никаква милост в първата си контрола от предсезонната си подготовка. Италианският елитен отбор разби сборния състав на Реал Виченца с 22:0.

Още на почивката Сасуоло водеше с 10:0, а през втората част тимът отбеляза още 12 попадения. Средно гол падаше на всеки 4,09 минути. С най-много голове се отчете новопривлеченият от Интер нападател Самуеле Мулатиери, който се разписа пет пъти през второто полувреме. Също след почивката Кристиан Торствед се отчете с четири попадения, а другите два хеттрика бяха дело на Жанис Антист, Андреа Пинамонти и Недим Байрами. Капитанът Доменико Берарди добави два гола, като вторият беше от единствената реализирана дузпа в мача, а Йоргос Кириакопулос и Матеус Енрике вкараха само по едно попадение.

Това е пета контрола между двата отбора от 2017-а насам. Предишните победи на “неровердите” бяха с 9:0, 11:0, 5:0 и 10:1. Така головата разлика в това съперничество е главозамайващото 57:1. Трябва обаче да се отбележи, че Реал Виченца не се състезава в мъжкия футбол от 8 години насам, като основаният през 2010-а клуб разполага само с юношески състави.