Истинско шоу! Арда и Черно море не се победиха в мач с шест гола и три дузпи

Арда и Черно море сътвориха истинско голово зрелище, което остана без победител. Двата отбора завършиха наравно 3:3 още на старта на новия сезон в efbet Лига в мач, игран в Кърджали.

Срещата предложи много обрати, три дузпи и цели 6 попадения, пет от които паднаха през второто полувреме. И футболистите на Тунчев, и тези на Илиан Илиев изиграха страхотен двубой, изпълнен с много положения пред двете врати.

"Моряците" нанесоха първия удар в мача, след като Матеус Машадо откри резултата в последната минута на първата част. Малко след почивката Радослав Цонев (53’) от дузпа и Преслав Боруков (62’) сътвориха обрат, който обаче бе последван от нов такъв - този път от страна на Черно море. Машадо реализира второто си попадение в 64-ата минута, а в 79-ата Атанас Илиев също бе точен от 11-те метра. 7 минути преди края на редовното време Арда получи още една дузпа, която Абубакар Тунгара вкара хладнокръвно.

В следващия кръг кърджалийци гостуват на Берое в Стара Загора, а за Черно море предстои сблъсък с Хебър на "Тича".

Първият удар в срещата дойде в 5-ата минута, но опитът на Светослав Ковачев бе крайно несполучлив. Малко преди да измине четвърт час игра от началото на мача "моряците" отговориха с изстрел на Мазир Сула, но след рикошет топката излезе в корнер.

В средата на първото полувреме Иван Дюлгеров бе на път да вкара своя отбор в огромна беля, след като не бе докрай концентриран при върната топка към него и позволи тя да мине под крака му. Стражът на варненци обаче бързо успя да я догони и да я изчисти в тъч.

В 34-ата минута Александър Василев стреля опасно от пряк свободен удар в близост до наказателното поле, но шутира над вратата. Малко след това Пламен Крачунов също бе близо до това да открие резултата, но сантиметри го разделиха да порази мрежата на Дюлгеров с глава.

Към края на първата част Матеус Машадо стреля коварно от границата на пеналтерията, но Иван Дичевски показа, че внимава и се отличи със страхотно спасяване.

В 44-ата минута Черно море излезе напред в резултата. Матеус Машадо се възползва от неразбирателство в противниковата защита и от движение изпрати кълбото неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата на Арда.

Домакините започнаха по-активно след почивката и в 51-вата минута тимът на Александър Тунчев получи възможност да изпълни дузпа, след като Тунгара бе съборен от Пабло Гарсия в наказателното поле. Въпреки претенциите на "моряците", Георги Кабаков посочи категорично бялата точка, а Радослав Цонев реализира хладнокръвно.

По-активните действия на футболистите на Арда дадоха резултат малко след като измина час игра от началото на двубоя. Лъчезар Котев пусна страхотно подаване към Преслав Боруков, който отправи силен удар в близкия ъгъл - 2:1.

120 секунди по-късно Черно море възстанови равенството. В прегръдките на своите съотборници отново попадна Матеус Машадо, който засече с глава центриране от фал и изпрати топката зад гърба на Иван Дичевски.

В 75-ата минута имаше дискусионен момент, след като Живко Атанасов се строполи в наказателното поле на кърджалийци, а Георги Кабаков бе извикан да прегледа ситуацията с ВАР и в крайна сметка Черно море получи възможност да изпълни 11-метров наказателен удар. Атанас Илиев бе безкомпромисен от бялата точка и отново изведе своя тим напред в резултата.

Радостта на отбора, воден от Илиан Илиев, не беше дълга, тъй като домакините получиха втора дузпа в мача. Влатко Дробаров задържа Боруков пред своята врата и логично Кабаков отсъди нарушение. Абубакар Тунгара се нагърби с изпълнението и с изстрел в средата преодоля Иван Дюлгеров - 3:3.

3 минути преди края на редовното време Александър Василев пропусна от чиста позиция отново да изведе "моряците" напред в резултата. В заключителните секунди Николай Златев стреля покрай целта от пряк свободен удар.

АРДА 3:3 ЧЕРНО МОРЕ

0:1 Матеус Машадо (44)
1:1 Радослав Цонев (53 - дузпа)
2:1 Преслав Боруков (62)
2:2 Матеус Машадо (64)
2:3 Атанас Илиев (79 - дузпа)
3:3 Абубакар Тунгара (83 - дузпа)

Стартови състави:

АРДА: 24. Иван Дичевски, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 9. Преслав Боруков, 10. Светослав Ковачев, 11. Мартин Стойчев, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 80. Лъчезар Котев (К), 99. Станислав Иванов;

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 27. Даниел Димов (К), 71. Васил Панайотов, 8. Мазир Сула, 5. Пабло Гарсия, 7. Матеус Машадо, 9. Атанас Илиев.