Българските юноши до 18 години не се справиха с домакините на турнира в Турция

Националният отбор по баскетбол за юноши до 18-годишна възраст приключи част от подготовката си за Европейското първенство, Дивизия Б, в Португалия, стартиращо на 21 юли. Възпитаниците на Асен Николов, Веселин Веселинов и Николай Николов финишираха приятелския турнир в Истанбул със загуба с 75:79 от домакините.

Младежите до 18 години на България по баскетбол победиха Чехия на турнир в Турция

"Лъвчетата" водеха в резултата през първите три четвърти, като разликата на няколко пъти достигна 13 точки в тяхна полза. Въпреки това в заключителните 10 минути турците съумяха да обърнат резултата и да грабнат успеха.

Александър Гавалюгов бе най-резултатен за нашите с 19 точки. 10 добави Стефан Михайлов, а 9 се паднаха на Иво Корестилов.