Португалия - Италия е финалът на Европейското първенство до 19 години

Юношеските състави на Португалия и Италия ще играят на финала на Европейското първенство до 19 години. В полуфиналните двубои и на двата отбора паднаха по пет гола, но развитието им беше коренно различно.

Португалия разби Норвегия с категоричното 5:0. Още преди почивката “мореплавателите” водеха с три гола, след като Густаво Са (4’), Хюго Феликс (17’) и Родриго Рибейро (31’) се разписаха. Именно последният вкара и четвъртия гол в 66-ата минута, а три по-късно Карлос Боржес оформи крайния резултат.

Междувременно, Италия записа успех с 3:2 над Испания в среща със зрелищно второ полувреме. “Адзурините” поведоха в 52-рата минута чрез Самуеле Винято, но само шест по-късно Виктор Барбера възстанови равенството. Италианците отново излязоха напред в резултата в 66-ата минута благодарение на Николо Пизили, който само две минути по-рано нацели напречната греда, но в 74-тата автогол на Якопо Регонези помогна на “Ла Фурия”. Все пак Лука Липани реализира победния гол в 85-ата минута.

Финалът е на 16 юли от 22:00 часа българско време в Малта.