Шампионът на Люксембург измъкна равенство от Слован

Есперанж от Люксембург си тръгна с комфортното 1:1 при гостуването на Слован (Братислава) в първи мач от първия квалификационен кръг в Шампионската лига. Словаците останаха с 10 души в края на първото полувреме заради червен картон на национала Юрай Куцка, което съвсем ги затрудни.

В отбора от Люксембург имаше само един местен футболист, а тимът беше пълен с продукти на френските школи, германци и белгийци.

Именно германецът Доминик Щолц откри резултата за Есперанж от дузпа в 22-ата минута, а Владимир Вайс оформи крайния резултат в 25-ата.

За Слован на вратата беше бившия страж на Лудогорец и Цървена звезда Милан Борян.

Снимки: sport.sk