Астана стигна само до равенство срещу грузинци на старта на пътя си в Шампионската лига

Казахстанският Астана завърши наравно 1:1 срещу Динамо (Тбилиси) в първи мач от първия кръг на квалификациите за Шампионската лига. Абат Аймбетов (11’) откри резултата в полза на домакините, но Габриел Сигуа (57’) възстанови равенството през второто полувреме.

Срещата започна по перфектен начин за бившия тим на Станимир Стоилов, който успя да поведе в резултата още в началото на двубоя след хубаво разиграване, което доведе до силно центриране отляво, първоначално Аймбетов не овладя добре топката, която откочи от крака му, но впоследствие я догони и прати в мрежата за 1:0. Домакините започнаха да играят доста добре и можеха да удвоят преднината си след половин час игра, но Марин Томасов пропусна много добра възможност. Пет минути преди края на първото полувреме пък именно той успя да се разпише, но този гол бе отменен поради засада. В последните минути играчите на Астана пропуснаха още две добри положения и имаха сериозни претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена.

Противно на логиката Динамо (Тбилиси) стигна до изравнително попадение в 57-ата минута , когато Имран Улад Омар стреля от голямо разстояние, вратарят на домакините обаче бе изненадан от траекторията на топката и успя да я избие само в греда, а тя се отклони право в краката на Габриел Сигуа, който се разписа за 1:1. В 65-ата минута от Астана имаха нови сериозни претенции за дузпа след съприкосновение на бранител с голмайстора Аймбетов в пеналта.

В крайна сметка срещата между двата тима завърши наравно и всичко ще бъде решено в реванша след седмица.