Олимпия (Любляна) взе преднина, но има за какво да съжалява в битката с Валмиера

Олимпия (Любляна) спечели първия двубой с Валмиера от първия кръг на квалификациите за Шампионската лига. Словенците се наложиха с 2:1 на свой терен и взеха крехка преднина преди реванша.

Домакините могат да съжаляват, че не постигнаха по-добър резултат, тъй като поведоха с два гола и имаха и още положения в мача, но накрая допуснаха съперникът им да вкара почетно попадение, което може да има важна роля в реванша.

Мустафа Нукич даде преднина на Олимпия в 42-рата минута, а Руи Педро удвои в 74-тата. Мейса Диоп обаче върна един гол за Валмиера в 87-ата минута и запази интригата в сблъсъка.

Реваншът между двата тима е след седмица в Латвия, а там играчите на Валмиера ще опитат да търсят обрат на свой терен. Победителят от този сблъсък ще играе в следващия кръг с Лудогорец или Балкани.