Карабах измъкна победата в Гибралтар в 94-тата минута

Шампионът на Азербайджан Карабах, който преди седмица победи ЦСКА – София в контрола, успя да оправдае ролята си на фаворит в сблъсъка с Линкълн Ред Импс и макар и трудно стигна до обрат и победа с 2:1 в Гибралтар в първи двубой от първия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Домакините изненадващо поведоха в резултата в 25-ата минута, когато Ибрахим Аю изведе с дълго подаване Кике Гомес, който се пребори с един бранител, след което премина покрай вратаря и прати топката в близкия ъгъл. Попадението мина проверката на ВАР за евентуално нарушение в атака, но бе зачетено.

В 58-ата минута Карабах изравни. Ромао изпрати топката в наказателното поле с дълго подаване от центъра на терена. Първоначално изглеждаше, че Аю ще се справи със ситуацията, след като стигна пръв до топката и опита да я отиграе с глава, но не успя да изчисти. Абдеа Зубир върна към Редон Джиджа, който стреля силно в близкия ъгъл.

Карабах доминираше до края и успя да се добере до победата с гол в 95-ата минута. Карайев с технично подаване от границата на наказателното поле изведе зад защитата Ясин Бензия, който стреля отблизо за крайното 1:2.