Жрински стартира с мъчен успех в квалификациите за ШЛ

Босненският Жрински (Мостар) направи сериозна крачка към втория квалификационен кръг в Шампионската лига и победи с минималното 1:0 в гостуването си на Урарту. Единственото попадение в срещата падна в самия край на двубоя и бе дело на Матей Сенич в 89-ата минута.

През първта част двата тима си размениха по една опасност. Първо в 36-ата минута гостите пропуснаха отлично положение чрез Матея Малекинушич, който получи отлично подаване в наказателното поле, успя да преодолее стража на Урарту и да стреля, но топката се отклони в левия стълб и излезе в аут. В самия край на полувремето Маркос Жуниор от арменския тим пък стреля опасно, но топката премина покрай гредата.

През второто полувреме домакините бяха по-близо до победата, но отново техни играчи пропиляха две добри възможности за гол. Така се стигна до самия край на редовното време, когато играчите на Жрински стигнаха до корнер, от който Козул центрира на далечната греда, вратарят на домакините излезе неразчетено и бе прехвърлен, а топката стигна до Сенич, който нямаше проблем да я прати с глава в мрежата за 1:0. Реваншът между двата тима е точно след седмица в Босна и Херцеговина.