Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1

Ботев с пестелив успех срещу Черноморец

Ботев (Пловдив) победи Черноморец (Бургас) с 1:0 в контролна среща, играна на "Колежа". Димитър Тонев (24) отбеляза единственото попадение в мача след точно изпълнена дузпа. Пловдивчани създадоха доста положения, но стражът на гостите Димитър Тодоров се отчете с отлични намеси. В утрешният ден "канарчетата" отново ще имат контрола, в която ще се изправят срещу Раднички (Ниш), а този двубой ще бъде и представяне на тима преди началото на новия сезон в efbet Лига. В първия мач от шампионата Ботев ще се изправи срещу Локомотив (Пловдив) на "Лаута".

Ботев видимо започна по-активно срещата, но последното подаване на тима куцаше. В 5-ата минута удар на Точукву Ннади беше блокиран от защитник и излезе в корнер. В 15-ата минута Димитър Тонев качи топката на главата на Джапър Ван Хертъм, но бранителят не успя да насочи удара си в очертанията на вратата.

В 23-ата минута Ботев получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на Петър Патев в наказателното поле. Новото попълнение Фаустас Степонавичюс проби добре, влезе в наказателното поле, след което върна топката назад към пеналтерията, където Переа нанесе удар от движение. Топката срещна ръката на капитана на Черноморец, а главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Димитър Тонев, който стреля силно. Димитър Тодоров докосна топката с върха на пръстите си, но не успя да блокира удара.

В 27-ата минута вратарят парира много опасен шут на Димитър Тонев от далечна дистанция. Последва нова много добра намеса на стража Димитър Тодоров. Той отрази удар с глава на Ван Хертъм, насочен право в горния ляв ъгъл. Вратарят на гостите обаче бе на висота и спаси с една ръка. В 33-ата минута Даниел Кайзер показа класата си след много силен удар на Живко Петков по земя. Полякът спаси, а след това отново се намеси при добавката на Венци Гюзелев от близка дистанция.

В 36-ата минута младокът Димитър Папазов опита късмета си с удар от далечна дистанция, при който Димитър Тодоров трябваше да боксира топката. В ответната атака Живко Петков стреля право в Кайзер. В 45-ата минута Димитър Тодоров се отчете с поредната си брилянтна намеса след удар на Антонио Переа под гредата. Вратарят плонжира и с върха на пръстите си парира в корнер.

В 55-ата минута литовецът Степонавичюс проби по десния фланг, влезе в наказателното поле, стигна до аутлинията и върна топката назад към дузпата. Там Димитър Тонев бе оставен напълно сам. Той овладя и стреля, но право във вратаря на Черноморец. Четири минути по-късно стражът не позволи на топката да опъне мрежата му след мощен изстрел на Траоре. В 66-ата минута Лъчезар Балтанов опита интересен удар, който обаче не изненада вратаря на гостите.

В 69-ата минута Димитър Тонев получи топката пред дъгата на наказателното поле. Той действа бързо и нанесе удар по земя, който нямаше нужната сила да преодолее Димитър Тодоров. Три минути по-късно шут на Лъчо Балтанов отново беше отразен от вратаря. В 76-ата минута Траоре и Балтанов направиха много добро двойно помежду си, при което първия шутира от движение. Всички фенове на "Колежа" аплодираха опита на африканския футболист, чийто удар прелетя на сантиметри от горната греда.

В 81-вата минута Траоре осъществи солова акция. Той влезе от левия тъч към вътрешността на терена, след което стреля по земя. Стражът на Черноморец бе заел своето място и улови без сериозни проблеми.

БОТЕВ - ЧЕРНОМОРЕЦ 1:0
1:0 Димитър Тонев (24 д)

Стартови състави:

БОТЕВ: 1. Даниел Кайзер, 2. Рой Херман, 24. Джаспър Ван Хертъм, 6. Моузес, 27. Димитър Папазов, 5. Антонио Переа, 4. Лъчезар Балатанов, 14. Фаустас Степановачиюс, 24. Точукву Ннади, 23. Димитър Тонев, 18. Елвис Ману;

ЧЕРНОМОРЕЦ: 1. Димитър Тодоров, 66. Стоян Мантаров, 21. Петър Генчев, 4. Мариян Димитров, 88. Венци Славов, 20. Филип Ангелов, 22. Петър Патев, 7. Иван Вълев, 6. Георги Пенев, 10. Венцислав Гюзелев, 8. Живко Петков;