Славия загря с победа за старта, талант попари ЦСКА 1948 II

Славия надви с 1:0 дублиращия отбор на ЦСКА 1948 в контрола на стадион "Александър Шаламанов". Победния гол за "белите" реализира младата надежда Роберто Райчев, който беше точен отблизо в 65-ата минута. С добри изяви под рамката на домакините се отличи Николай Кръстев, който на няколко пъти спаси мрежата си. След малко повече от седмица славистите гостуват на Етър на старта на новия сезон в efbet Лига, а ЦСКА 1948 II има визита във Втора лига на Спартак (Варна) на "Коритото" в Морската столица.

6 Представяне на отбора на Славия

Преди първия съдийски сигнал "белите" представиха своя състав, като под аплодисментите на публиката на игрището се появи първо ветеранът-рекордьор Георги Петков, а след него и всички останали от тима на Хосе Мария Бакеро. В края на церемонията славистите се събраха за обща снимка при централната линия. Направи впечатление, че в стартовия състав на гостите е националът на Таджикистан Парвиз Умарбаев, който не е заминал с колегите си от първия отбор на ЦСКА 1948 за Солун.

Проверката започна в бавно темпо, като полека-лека момчетата на Борислав Кьосев започнаха да се задържат повече в половината на Славия. В 23-ата минута Преслав Антонов пропиля първата отлична възможност за гол. Централният нападател се оказа на позиция във вратарското поле на "белите" и нанесе удар с глава. Бригела, какъвто е прякорът на Антонов, щеше да открие резултата, ако не беше добрата намеса на вратаря Николай Кръстев, който успя да избие топката в корнер.

Славия сложи италианско облекло

В 36-ата минута Преслав Антонов отново пробва рефлекса на Кръстев, който отново спаси мрежата си. Стигна се добавка на Рафаел Енрике отдясно, но бившият страж на Левски отново реагира както трябва и не допусна попадение. По-добрата игра на гостуващия тим продължи и след пет минути опасно центриране в наказателното поле на "белите" за малко да завърши с гол, но топката мина покрай целта.

9 Славия 1:0 ЦСКА 1948 II

В 65-ата минута се прояви младият талант от школата на "белите" Роберто Райчев. Централният нападател на домакините Владимир Николов стреля с глава, топката се отби в страничната греда и 17-годишното крило на Славия отблизо намери мрежата с добавка - 1:0 за тима на Хосе Мария Бакеро.

Веднага след попадението, дублиращият тим на ЦСКА 1948 можеше да изравни, но Преслав Антонов регистрира два нови пропуска на сметката си. В 90-ата минута славистите пропуснаха златен шанс да удвоят резултата, но горната греда спаси стража на гостуващия състав.

Славия 1:0 ЦСКА 1948 II

1:0 Роберто Райчев (65)

Стартовите състави:

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 15. Валентин Петров, 29. Емил Мартинов, 37. Венцислав Керчев, 18. Людовик Соарес, 8. Емил Стоев, 73. Иван Минчев, 33. Галин Иванов, 11. Кристиан Добрев, 7. Йон Бакеро

ЦСКА 1948 II: 57. Станислав Нисторов, 40. Кристофър Ачеампонг, 55. Тиаго Барбоса, 84. Теодор Иванов, 69. Симеон Василев, 77. Ивайло Иванов, 71. Айвън Ангелов, 49. Парвиз Умарбаев, 45. Преслав Антонов, 70. Енрике Рафаел, 66. Цветомир Цанев.

Снимки: Владимир Иванов