Галакси триумфира в дербито на Лос Анджелис, играно пред рекорден брой публика

Лос Анджелис Галакси триумфира с 2:1 в градското дерби с ФК Лос Анджелис, играно навръх празничния за САЩ 4 юли. В герой за тима си се превърна бившият играч на Барселона Рики Пуч, който вкара гол и даде асистенция в срещата, която се игра пред рекордна публика за мач от американската футболна лига МЛС.

Точно 82 110 зрители присъстваха на стадион "Роуз Боул" в Пасадена за дербито, известно като "Ел Трафико". Досегашният рекорд за публика в МЛС бе 74 479 зрители, когато Шарлът прие ЛА Галакси миналата година.

Испанският полузащитник Рики Пуч бе главното действащо лице, като първо асистира за попадението на Тайлър Бойд в 26-а минута, а в 73-тата минута отбеляза победния гол за Галакси. Илие Санчес пък изравни за ФК Лос Анджелис в 57-а таминута.

Въпреки победата тимът на ЛА Галакси продължава да е на предпоследното място в Западната конференция с 19 точки от 20 мача. ФК Лос Анджелис пък са на 3-а позиция с 32 точки.

Снимки: Imago