Лудогорец не срещна проблеми срещу четвъртия в Румъния, Тисера не спира да бележи

Лудогорец спечели с 2:0 срещу Университатя (Крайова) третата си контрола в Банско. Кайо Видал откри в 25-ата минута, а Матиас Тисера в 68-ата удвои. Родният шампион надигра категорично своя опонент и това бе най-малкото, с което се отърваха четвъртите в Румъния през миналия сезон.

В началните минути Лудогорец бе по-активен от своя противник. Още преди да са изтекли 60 секунди Тисера стреля към вратата, но Попеску улови. В 5-ата минута пък Гонзалвеш пробва прехвърлящ удар след контраатака, но не сполучи.

След четвърт час игра Попеску допусна грешка при остро центриране на Десподов, топката се насочи към мрежата, но Борта изби около голлинията.

В 24-ата минута Колич имаше възможност да отбележи, но Слуга спаси удара му. В ответната атака Лудогорец откри. След центриране отдясно и карамбол Силва опита да изчисти топката, която отиде във Видал и крилото на "орлите" матира Попеску за 1:0 след шут от десетина метра.

До края на полувремето Лудогорец продължи да атакува и в 40-ата минута бе близо до втори гол, но Десподов изпусна очи в очи с вратаря след подаване на Нонато.

След почивката румънците се активизираха и в 57-ата минута можеха да изравнят. Матеу изведе Рогулич сам срещу Слуга, но гредата спаси българския шампион.

В 68-ата минута обаче разградчани демонстрираха, че са по-класният тим и удвоиха. Видал центрира за Тисера. Аржентинецът изпревари бранител на Университатя и с шут от около 11 метра вкара в трета поредна проверка на "орлите".

Три минути преди края на редовното време Лудогорец можеше да отбележи още веднъж, но Пьотровски пропусна. Неделев също бе близо до гол, но и той не намери целта.

Това бе последната контрола на българския шампион в Банско. След нея те се прибират в Разград, за да се готвят за първия си официален мач през следващия сезон, който ще е срещу Балкани в Косово.

Лудогорец завърши проверките с три победи от три мача. Футболистите на Ивайло Петев надиграха в тях Марек, Локомотив (Пловдив) и Университатя (Крайова).

ЛУДОГОРЕЦ - УНИВЕРСИТАТЯ 2:0

1:0 Кайо Видал 25
2:0 Матиас Тисера 68

ЛУДОГОРЕЦ: 12 Слуга, 32 Пластун, 22 Русо, 44 Хайстер, 16 Фон Витри, 8 Гонсалвеш, 23 Шоу, 20 Нонато, 10 Тисера, 10 Десподов, 77 Кайо Видал

УНИВЕРСИТАТЯ (КРАЙОВА): 21. Попеску, 15. Бадел, 34. Силва, 12. Ндонг, 38. Борта, 8. Матеу, 4. Креату, 28. Митрита, 37. Данчиу, 9. Иван, 19. Колич

Снимки: Startphoto