Хондурас стигна до реми срещу Катар с късен гол

Отборите на Катар и Хондурас не успяха да излъчат победител в мача помежду си от втория кръг в група "В" на "Голд къп". Срещата приключи при резултат 1:1, който не бе най-добрия и за двата отбора, които остават без успех от началото на надпреварата и това сериозно намалява шансовете им за класиране напред.

Катар взе ранна преднина в мача. Още в 7-ата минута Тамим Алабдула отбеляза с глава след центриране на Мостафа Мешаал.

В 96-ата минута обаче Хондурас се добра до равенството. Тогава при едно балонно центриране в наказателното поле Рубилио Кастийо свали топката към Алберт Елис, който успя да я засече и да я прати в мрежата за 1:1.

След това реми двата тима остават на последните две места в групата с по 1 точка. Катар е 3-ти, а Хондурас 4-ти заради по-лошата си голова разлика.