Канада допусна изравняване в края срещу аутсайдер

Канада стартира участието си на “Голд Къп” с разочароващо равенство. Тимът на Джон Хърдман допусна изравняване в добавеното време срещу Гваделупа и срещата от група “D” на турнира завърши 2:2. В другата среща от тази група Гватемала победи Куба с 1:0.

В единствения мач от турнира, който се играе в Торонто, Гваделупа поведе в 23-ата минута с попадение на Тиери Амброуз. Домакините стигнаха до пълен обрат през втората част след попадение на Лукас Кавалини и автогол на Меди Лина. Нов автогол доведе до равенството, след като Ръсел-Роу прати топката в собствената си врата в 93-ата минута.

Канада е без големите си звезди Алфонсо Дейвис и Джонатан Дейвид, като разчита на млад състав. “Разочаровани сме от резултата. Със сигурност искаш трите точки в първия си мач и то у дома пред тези фенове, които ни подкрепяха. Мисля, че привържениците видяха част от бъдещето ни. Този турнир дава тази възможност”, коментира селекционерът Джон Хърдман.

Снимки: Imago