Тигрес стана "Шампион на шампионите" в Мексико за четвърти път

Мексиканският футболен отбор Тигрес спечели титлата "Шампион на шампионите" за сезон 2022-23, след като се наложи над Пачука с 2:1 в неделя в Карсън (САЩ). Този мач противопостави Пачука, който бе победител на Апертурата на мексиканското първенство, срещу Тигрес от Монтерей, който спечели турнира Клаусура.

Уругваецът Фернандо Гориара и аржентинецът Николаас Ибанес вкараха головете за Тигрес, преди Исраел Луна да намали резултата десет минути преди края на редовното време.

Това е четвъртият трофей "Шампион на шампионите" на Тигрес, който вдигна купата и през 2015-16, 2016-17, както и 2017-18. Това мач даде началото на следващия сезон и първенството Апертура, което ще започне в петък. На церемонията за "Златната топка" в Мексико, която се състоя в Лос Анджелис, френският нападател на Тигрес Андре-Пиер Жиняк получи наградата за най-красив гол в първенството миналия сезон в мача срещу Пумас.

Снимки: Imago