Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Макаби (Тел Авив) и Виста ще спорят за трофея на Botev Cup

Отборите на Макаби (Тел Авив) и Виста се класираха на финал на международния юношески турнир Botev Cup. Израелците се справиха с Фенербахче след изпълнение на дузпи, докато руският тим се наложи безпоблемно над Вождовац с 3:1.

Първият полуфинал противопостави Макаби и Фенербахче. След нулево равенство през първото полувреме, двата отбора си размениха по един гол след почивката. В 58-ата минута централният нападател на турския отбор Чагри Федай получи страхотно подаване и реализира останал очи в очи с противниковия страж.

16 U19 Макаби (Тел Авив) 5:3 Фенербахче

Малко по-късно обаче израелците изравниха резултата. Ювал Кфир бе намерен на отлична позиция в наказателното поле и технично прехвърли вратаря на Фенербахче и така победителят трябваше да бъде решен с дузпи.

При тях играчите на Макаби се оказаха по-точни, като реализираха четири пъти от бялата точка, докато техният протнивник изпусна два от наказателните удари.

В другия мач Виста не срещна проблеми срещу Вождовац и надделя с 3:1 над сръбския си опонент. Двубоят започна по страхотен начин за руснаците, които поведоха в резултата още в 30-ата секунда, когато Лука Ковачевич злощастно засече топката в собствената си врата.

9 U19 Виста 3:1 Вождовац

В четвъртата минута преднината на Виста се удвои. Футболистите на Вождовац не успяха да изчистят добре кълбото, а то попадна право в краката на Н'Диайе Баба, който от чиста позиция не сбърка - 2:0.

Сърбите много бързо се върнаха в двубоя и в 12-ата минута намалиха изоставането си. Лука Ковачевич се оказа най-съобразителен в наказателното поле и с глава матира стража на руския тим.

В 55-ата минута Теджири бе изведен на отлична позиция, проби в пеналтерията и с мощен удар от непосредствена близост уби интригата в мача, като по този начин Виста си осигури сблъсък за Купата.