Запалянковците налазиха Везенков пред залата на Олимпиакос

Феновете на Олимпиакос посрещнаха със специални почести лидера на тима и най-полезен играч на сезона Александър Везенков. Привържениците на шампионите пееха песни и се опитаха да накарат българина да остане в редиците на тима и през следващия сезон със следните възгласи: “Саша, остани в Олимпиакос и откажи на Сакраменто”.

Везенков и Олимпиакос отново покориха Гърция след истински екшън в потрошения Олимпийски комплекс

Както е известно, Олимпиакос спечели финалната серия с Панатинайкос  с 3-1 победи, след като четвъртият мач от битката бе прекратен при резултат 63:35 в полза на шампионите заради вандализъм от страна на привържениците на “детелините”, които изпочупиха Олимпийския комплекс в Атина.

В може би последния си мач с екипа на Олимпиакос Везенков записа 11 точки, 5 борби, 2 асистенци и 1 чадър за 21 минути на терена. Сега за MVP на Евролигата предстои тежко лято откъм решения, тъй като той има възможността да осъществи трансфер в НБА, подсилвайки редиците на Сакраменто Кингс. Двете страни ще седнат на масата за преговори в следващите седмици.