Денвър поведе в битката за титлата в НБА след успех в третия мач срещу Маями

Джамал Мъри отбеляза 34 точки и подаде 10 асистенции за победата на Денвър Нъгетс над Маями Хийт със 109:94 като гост в третия мач от финалния плейоф в Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада. Така Нъгетс поведоха в серията с 2-1 победи.

Денвър направи много силен мач и имаше инициативата още от първата сирена и не остави съмнения в превъзходството си. Никола Йокич също записа "трипъл-дабъл" за Нъгетс, като се отчете с 32 точки, 10 асистенции и впечатляващи 21 борби. Така сърбинът стана първият играч в историята на НБА, записал 30+ точки, 20+ борби и 10+ асистенции в мач от финалите.

Двамата с Джамал Мъри пък станаха първите съотборници в  Лигата на извънземните с "трипъл-дабъл" в един мач, всеки от които включващ 30+ точки.

Резервният пойнтгард и новобранец Кристиан Браун добави 15 точки, като изнесе силна втора част и имаше решителни изяви.

За Маями Джими Бътлър наниза 28 пункта и даде 4 асистенции, а Бам Адебайо се отчете с 22 точки, 3 асистенции и 17 борби. Хийт имат два дни, за да се възстановят за домакинството в четвъртата среща, която им дава шанс да се върнат обратно в серията и да не изостанат опасно.