Юве се събуди в края на сезона, но не успя да се добере до Лига Европа

Ювентус спечели с минималното 1:0 гостуването си на Удинезе в мач от последния кръг на Серия А. Футболистите на Масимилиано Алегри изиграха един от силните си мачове през сезона и напълно заслужиха успеха си, макар че в края отново трябваше да потреперят. Единственото попадение бе дело на Федерико Киеза (68’) през втората част. Дълго време играчите на “старата госпожа” след попадението дори успяха да се изкачат до местата даващи право на участие в Лига Европа, но късен гол в двубоя на Рома в крайна сметка ги изпрати на седмото място и през следващата година те ще трябва да играят в Лигата на конференциите.

Първата по-интересна ситуация в двубоя дойде още в 4-ата минута, когато лошо изчистване на вратаря на Удинезе Марко Силвестри даде възможност на Мирети да пресече, но той бе блокиран и не успя да стреля. Домакините отговориха светкавично с опасно центране в ответната атака, но Бето от няколко метра не успя да натисне топката достатъчно и тя отиде над вратата на Шчесни.

Преди да са изтекли и десет минути от двубоя пред Хуан Куадрадо се откри добро положение след корнер, но фланговият играч падайки също стреля високо. Постепенно играчите на Масимилиано Алегри наложиха своето преимущество и по-голяма част от действията на терена се развиваха пред наказателното поле на гостите. Те обаче опитваха основно с центрирания да създаавт нещо по-интересно пред Силвестри.

Играчите на Ювентус бяха съвсем близо до попадението веднага след изтичането на половин час игра, когато първо отлично взаимодействие между Аркадиуш Милик и Киеза даде възможност на последния да влезе в пеналта и да стреля опасно, но изстрелът му бе блокиран, От последвалият корнер пък Леонардо Бонучи нацели горната греда, но топката отново отказа да влезе в мрежата.

В последните минути на първата част Федерико Киеза взе инициативата в краката си и на два пъти влезе много опасно в наказателното поле, но не успя да намери вярното продължение, за да се стигне до попадение.

Двата тима започнаха второто полувреме на по-ниски обороти. Срещата се накъса и поради проблеми на играчи на домакините, които трябваше да направят две принудителни смени в първите петнайсетина минути на тази част. След час игра Адриен Рабио бе изведен в добра позиция в наказателното поле, но заложи на силата и на уцели вратата.

Последваха и нови два опита на Куадрадо и Анхел Ди Мария, но и те бяха неточни. Постепенно играчите на Масимилиано Алегри наложиха все по-сериозен натиск, за да се стигне до 68-ата минута, когато поредица от пасове объркаха отбраната на домакините и Федерико Киеза, който получи в пеналта, успя да отбележи за 1:0.

Ведната след попадението темпото в двубоя отново спадна. В последните минути на двубоя играчите на Удинезе демонстрираха амбиция и потърсиха изравнително попадение, но стигнаха само до два по-опасни удара, при които Шчесни се намеси добре. По този начин играчите на Ювентус спечелиха с минимален резултат, но в крайна сметка се наредиха едва седми в подреждането, което ги праща в Лигата на конференциите през следващата година.

Снимки: Gettyimages