Реал Сосиедад върна Севиля към реалността в Ла Лига

Реал Сосиедад записа успех с 2:1 над гостуващия Севиля в последния мач на двата отбора в Ла Лига за този сезон. За баските този двубой беше без особено значение, но въпреки това заслужено надвиха своя опонент, който само преди дни триумфира с трофея в Лига Европа.

“Чури урдин” взеха аванс в 27-ата минута, когато Андер Баренечеа се възползва от неточности в противниковата защита и даде асистенция на Брайс Мендес, който откри резултата с шут от границата на наказателното поле. Това малко успокои домакините, които въпреки това удвоиха преднината си в 73-тата минута, когато Мохамед Али-Чо беше точен с шут по земя. В 77-ата минута Ерик Ламела успя да отбележи почетен гол за андалусийците, който беше признат за редовен дори след прегледа с ВАР за негово възможно нарушение в атака. Именно поради тази причина гол на Йон Пачеко в 84-тата минута беше отменен и домакините трябваше да се задоволят на победата с този резултат.

Така Реал Сосиедад приключва сезона като четвърти в класирането с актив от 71 точки, докато Севиля завършва 11-и с 49 пункта, но и двата тима ще играят в следващото издание на Шампионската лига.

Снимки: Imago