Кадис не победи последния, но се спаси

Отборът на Кадис не съумя да победи последния Елче и измъкна само равенство 1:1 в мач от последния 36-и кръг на Ла Лига. Въпреки това момчетата на Серхио Гонсалес останаха в испанския елит за поне още един сезон, защото преките конкуренти за оцеляване от Валядолид не успяха да победят Хетафе.

Иначе Кадис поведе рано в резултата, когато в десетата минута се разписа Гонсало Ескаленте. През второто полувреме обаче в редиците на гостите настъпи спад и логично се стигна до изравняването на резултата, като попадението за домакините до Елче отбеляза Лукас Бойде в 71-ата минута.

Снимки: Imago