ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

ПСЖ се изложи на "Парк де Пренс", освиркаха Меси в последния му мач

Пари Сен Жермен допусна шокираща загуба в последния кръг на Лига 1. Шампионите отстъпиха с 2:3 на гостуващия Клермон, макар че водеха с 2:0 до средата на първото полувреме. Лионел Меси и Серхио Рамос се сбогуваха с парижани, след като в последните 24 часа стана ясно, че напускат клуба след края на сезона. Част от феновете на "Парк де Пренс" освиркаха Меси при обявяването на стартовите състави. Рамос пък откри резултата и ще запази по-приятни спомени от двубоя.

Привържениците на ПСЖ опънаха на трибуните огромна фланелка с името на Серхио Рико, като по този начин изразиха подкрепата си за испанския страж, който беше ритнат от кон преди седмица и се намира в кома.

Новината за раздялата с Меси беше съобщена малко преди началото на мача. Аржентинецът излезе на терена заедно със синовете си, но преди това някои от феновете на ПСЖ посрещнаха с освирквания името му при обявяването на титулярните състави. Негативната реакция се повтори при пропуск на Меси от чиста позиция.

Срещата стартира с отменен гол в полза на гостите заради игра с ръка. В 16-ата минута Витиня центрира и Серхио Рамос в типичния си стил отбеляза попадение с глава за 1:0. Малко по-късно Ашраф Хакими беше повален в наказателното поле и ПСЖ получи дузпа. Зад топката заастана Килиан Мбапе, който не сгреши и се разписа за 29-и път през сезона. Той стана голмайстор на Лига 1, оставяйки след себе си Александре Лаказет от Лион, който финишира кампанията с 27 гола.

В 24-ата минута Марко Верати върна лошо топката към Джанлуиджи Донарума и това позволи на Йоан Гастен да намали преднината на парижани. Грешките в ообраната на домакините продължиха и в 37-ата минута се стигна до дузпа в полза на Клермон, но Грейон Кией стреля встрани от вратата. Усилията на гостите обаче дадоха резултат в самия край на полувремето, когато Мехди Зафан наказа лоша намеса на Донарума - 2:2.

В 63-ата минута Елбасан Рашани намери в наказателното поле Кией и той се реваншира за пропуска от бялата точка. Малко по-рано Мбапе подаде на Меси, който беше сам срещу вратаря Мори Диау, но шутира в аут. Клермон пък можеше да вкара и четвърти гол, но ударът на Рашани с пета беше блокиран.

До края ПСЖ не успя да изравни и завърши само с точка пред втория Ланс. Клермон пък направи много силна пролет и спечели 8 от последните си 10 мача в Лига 1. Отборът на Паскал Гастиен за първи път в историята си зае място в горната половина в крайното класиране.

Снимки: Gettyimages