Екшън на мач от елита на Египет, отбор напусна терена заради съдийски отсъждания

Играчи от футболен клуб в елитната дивизия на първенството на Египет напуснаха терена по време на мач в знак на протест срещу съдийско решение, което се случва за втори път в рамките на една седмица в африканската страна.

Сблъсъкът от египетската Висша лига между Ал Мокавлон Ал Араб и Исмаили беше прекъснат в 57-ата минута, след като играчите от гостуващия клуб излязоха от игрището след отсъдена дузпа за домакините. След повече от 20 минути футболистите се върнаха и нигерийският нападател Джон Околи успя да изпълни дузпата, с което даде преднина на Ал-Мокаулун с 2:1. Гостите успяха да изравнят 19 минути след края на редовното време и срещата в крайна сметка завърши 2:2.

"Извиняваме се за случилото се и приемаме всякакви санкции", каза вицепрезидентът на Исмаили Мохамед Шиха след двубоя.

Инцидентът стана само четири дни след подобна ситуация в мач от осминафиналите на Купата на Египет между ЕННПИ и Фючър, който в крайна сметка завърши след почти три часа и половина. Тогава играчите на домакините напуснаха терена в знак на протест от съдийско решение и двубоят беше отложен с 25 минути, докато президентът на клуба не ги убеди да се върнат.