Локомотив (Пловдив) излъга Черно море с дузпа в края

Локомотив (Пловдив) надви Черно море с 2:1 в двубой от 34-ия кръг на efbet Лига. Димитър Илиев (52) беше точен за домакините, а Мишаел Алвес (76) изравни. Джовани (89) отново даде преднина на "смърфовете" с гол от дузпа, спечелена от Димитър Илиев. Главен съдия на срещата бе Георги Димитров, а двубоят противопостави два от тимовете в първата шестица, които нямат шанс за участие в европейските клубни турнири и на практика доиграват сезона.

В 9-ат минута удар на Мазир Сула профуча над напречната греда, а минута по-късно Бабакар Дион стреля много неточно. В 18-ата минута шут на Велислав Василев през няколко защитници беше отразен от Динко Хоркаш. Най-чистата голова ситуация се откри в 30-ата минута и тя бе на сметката на домакините. Джовани центрира много добре от фаул към втора греда, където Хорхе Сегура се извиси, но не успя да прати топката в мрежата от близко разстояние до вратата.

В 38-ата минута Димитър Илиев падна в наказателното поле и поиска дузпа, но главният съдия не наду свирката си, а ВАР не се намеси. Второто полувреме започна с положение за Черно море. В 49-ата минута Стефан Велев засече топката с глава след центриране от корнер на Велислав Василев. Ударът на полузащитника прелетя над вратата. Локомотив отговори веднага с удар в аут на Джовани. Бразилецът получи топката от Димитър Илиев и на скорост се справи в двама защитници на гостите. Техничният изстрел на Джовани не намери очертанията на вратата.

В 52-рата минута Локомотив поведе чрез капитана си Димитър Илиев. С огромна заслуга за попадението се отчете влезлият на почивката юноша Петър Андреев. Младокът проби по левия фланг, след което центрира остро по земя към втора греда, където Димитър Илиев нямаше как да сбърка.

Черно море изравни в 76-ата минута, а в голмайстор за тима се превърна резервата Мишаел Алвес. Живко Атанасов върна обречено центриране от самата голлиния, а в наказателното поле Мишаел засече с глава за 1:1.

В 85-ата минута Димитър Илиев за втори път поиска дузпа за нарушение срещу него в наказателното поле. Този път ВАР се намеси и привика главния съдия да прегледа ситуацията, като ясно се видя, че Виктор Попов препъва капитана на Локомотив. Зад топката застана Джовани, който стреля технично в долния ляв ъгъл на вратаря, а стражът Георги Георгиев не помръдна.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЧЕРНО МОРЕ 2:1
1:0 Димитър Илиев (52)
1:1 Мишаел Алвес (76)
2:1 Джовани (89 д)

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: 23. Динко Хоркаш, 99. Джовани Трупе, 4. Мартин Паскалев, 91. Хорхе Сегура, 50. Йосип Томашевич, 15. Пиер Зебли, 6. Христо Иванов, 33. Георги Каракашев, 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион, 10. Джовани Бариани;

ЧЕРНО МОРЕ: 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 4. Росен Стефанов, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 10. Велислав Василев, 23. Едгар Пашеко, 77. Стефан Велев, 35. Арлинд Дакай, 8. Мазир Сула, 86. Исмаил Иса;

Стадион: "Локомотив", Пловдив

Главен съдия: Георги Димитров