Локомотив (Горна Оряховица) надви Саяна и вдигна Купата на АФЛ

Отборът на Локомотив (Горна Оряховица) е новият носител на  Купата на Аматьорската лига. "Железничарите" надвиха с 2:0 Саяна във финала за на стадиона в Бистрица. "Черно-белите", които бяха подкрепяни от сериозна агитка, отбелязаха головете в края на мача. Капитанът Йордан Тодоров в 82-ата минута и гол на резервата Николай Иванов (90+2) донесоха трофея на тима от Горна Оряховица.

23 Локомотив (Горна Оряховица) : Саяна (Хасково)

Двубоят не бе много интерес преди почивката, където може би напрежението в двата отбора бе по-голямо от необходимото. След почивката обаче се случиха доста неща, най-вече към края на срещата.

Тимът на Локомотив удари греда малко преди да излязат напред в резултата, чрез своя капитан  Ивайло Тодоров. Той се възползва от лошо избита от вратаря Диян Вълков топка след силен удар от далеч от фал. Това стана в 82-ата минута, а противниковият щаб имаше сериозни претенции за засада и се нахвърли към рефера.

Отборът от Хасково опита да стигне до равенството, но втори жълт картон на Илиян Мирчев ги остави с 10 души, което вбеси скамейката на "червено-белите".

В даденото продължение от няколко минути вратарят на Саяна Вълков се втурна в атака, за да се опита при статично положение да помогне на своя състав да стигне до равенството, но при последвалата контраатака Николай Иванов отбеляза на празна вратата и сериозната агитка на Локо празнуваше.

Валери Божинов, Стамен Белчев и Бончо Генчев, който награди победители в компанията на президента на аматьорската лига Румен Вълков, бяха част от популярните имена в родния футбол, които наблюдаваха срещата от трибуните в Бистрица.

Бурните фенове на Локомотив пък нанесоха сериозни щети на Сектор "А" в Бистрица и ще предстоят сериозни глоби за тима, след като делегатът ги описал в доклада си.

Играчите на "железничарите" празнуваха бурно със своите фенове, като дори успяха да счупят спечелената купа в радостта си.

Голяма част от разочарованите играчи на Саяна дори не излязоха да вземат своите сребърни медали, което не бе хубав жест на феърплей. Тимът от Хасково, който миналата година стигна до полуфиналите, тази година бе близо до купата. Треньорът Живко Желев, който бе видимо изнервен от рефера и поражението не говори след мача.

На другия полюс бе Лъчезар Русев, чийто тима триумфира с купата на АФЛ.

Лъчезар Русев: На терена имаше един отбор и това беше моят

ЛОКОМОТИВ (ГО) 2:0 САЯНА
1:0 Йордан Тодоров
2:0 Николай Иванов (90+2)

Стартови състави:

Локомотив (ГО): 1. Венцислав Димитров, 21. Милен Савов, 5. Али Ахмед, 86. Ивайло Тодоров, 10. Кристиян Райчев, 8. Александър Узунов, 23. Явор Генчев, 19. Тодор Бакърджиев, 17. Георги Колев, 27. Янислав Цачев, 9. Димитър Костадинов

Саяна: 1. Диян Вълков, 86. Костадин Пеев, 3. Тейнур Марем, 6. Бейсим Бейсим, 66. Илиян Марчев, 77. Митко Плахов, 7. Цветелин Петров, 14. Спас Милушев, 9. Христо Христов, 11. Христо Стоянов, 39. Димитър Алексиев

Снимки: Борислав Трошев