Сълзи във Варна - два отбора водени от легенди изпаднаха от родния елит

Отборите на Спартак (Варна) и Септември са тимовете, които изпадат директно от efbet Лига. Това стана ясно кръг преди края на надпреварата в групата на тимовете борещи се за спасение в елита. Днес двата състава се изправиха един срещу друг във Варна, като “соколите” стигнаха до победата с 1:0. Това обаче не помогна на тима, защото Хебър постигна успех при визитата си на Ботев (Враца). Така кръг преди края двата отбора изостават с четири точки от мястото за бараж за спасение и няма как да стигнат до бленуваното оставане. По този начин два отбора додени от легенди на родния футбол - Димитър Димитров и Красимир Балъков изпадат във Втора лига.

Така двата тима се изравниха по точки - по 25. Хебър обаче вече е с 29 и няма как да бъде догонен от Спартак и Септември.

В 15-ата минута Спартак (Варна) бе много близо до откриване на резултата. Денис Баланюк свали съобразително към Иван Йорданов в наказателното поле, а халфът копна топката над Димитър Шейтанов. На голлинията обаче Мартин Николов изби с глава точно преди кълбото да влезе във вратата.

Бала: Не съм разследващ орган, но феърплеят ни е български

В 34-ата минута гостите също бяха близо до гола. Мартин Петков получи топката в наказателното поле, но силният му удар се спря в тялото на Кристиано Фигейредо.

В 58-ата минута Спартак бе на косъм от гола, след като Евандро стреля с глава, но Шейтанов показа отличен рефлекс и отрази изстрела на бразилеца.

Херо изрази опасения относно феърплея в мача между Ботев (Вр) и Хебър

В 73-ата минута Септември направи голям пропуск, след като Стефан Милич прати топката над вратата от границата на малкото наказателно поле.

В 83-ата минута Спартак стигна до попадение. Лирой Микелс намери отлично на скорост Жоао Марио, който прати топката покрай Шейтанов за 1:0.

В последната минута на мача Септември имаше шанс да запази шансовете си за оставане, но Кристиян Пешов не успя да реализира от добра позиция в малкото наказателно поле.

СПАРТАК (ВАРНА) 1:0 СЕПТЕМВРИ
1:0 Марио (83)

СПАРТАК (ВАРНА): 31. Фигейредо, 3. Карамоко, 22. Робер, 11. Митев, 10. Руменов, 82. Йорданов, 66. Цветков, 12. Евандро, 14. Ивей, 27. Баланюк, 7. Микелс

СЕПТЕМВРИ: 21. Шейтанов, 24. Милич, 16. Пешов, 4. Арсов, 13. Николов, 20. Станоев, 8. Тодоров, 7. Рамадан, 19. Митков, 17. Александров, 3. Петков

Снимки: Startphoto