ВВВ-Венло и Алмере Сити оставиха интригата за реванша

Отборите на ВВВ-Венло и Алмере Сити направиха равенство 1:1 в първия 1/2-финален сблъсък от квалификациите за влизане в елитната нидерландска Ередивизи. Домакините от ВВВ-Венло откриха резултата в 7-ата минута, а в 29-ата Антони Лимбомб възстанови равенството. Реваншът е на 3 юни (събота) от 17:30 българско време.

В другата 1/2-финална двойка ще спорят отборите на на НАК Бреда и Емен, който през настоящата кампания бе част от първото ниво на нидерландския футбол, но финишира на 16-о място в генералното класиране на Ередивизи и сега ще трябва да защитава елитния си статут в баражни двубои. Първият мач е в Бреда, като предстои да се изиграе в днешния 31 май (сряда) от 19:45 българско време.