Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Везенков и Олимпиакос излизат срещу Панатинайкос в битката за титлата в Гърция

Отборът на Панатинайкос ще е съперникът на Олимпиакос на финала в гръцкото баскетболно първенство. Макар и доста трудно “детелините” успяха да отстранят Перистери с 3-2 победи в общия резултат, след като се наложиха с 81:67 (23:17, 18:22, 23:9, 17:19) в решителния пети мач в "Олимпийския комплекс" в Атина.

Така за втора поредна година двата най-успешни отбора в гръцката баскетболна история ще спорят за трофея един срещу друг. През миналия сезон Александър Везенков и компания бяха безкомпромисни в спора за златото, като спечелиха серията с 3-0 победи. През настоящия сезон пък “червено-белите” все още нямат допусната загуба и ще бъдат в добре познатата си роля на фаворити в суперсблъсъците с вечния си съперник.

Иначе Панатинайкос намери ключа към успеха над Перистери в третата четвърт тази вечер. Момчетата на Христос Серелис не успяха да си осигурят комфортен аванс през първото полувреме, завършило при 41:39, но след почивката излязоха гладни за успеха и благодарение на 23:9 в третия период разликата се покачи драстично, като Перистери не успя да отвърне на удара.

Олимпиакос няма нито една загуба от Панатинайкос през настоящия сезон, като тимът на Йоргос Барцокас постигна шест победи над големия си опонент. Везенков и компания спечелиха Суперкупата на Гърция срещу “детелините”, надвиха ги на полуфиналите в турнира за Купата на Гърция, а също така ги надиграха и за първенството, и в Евролигата.

Мариус Григорис завърши с 16 точки и 5 асистенции за успеха на ПАО. Димитриос Аграванис добави 15 точки, а Артурас Гудайтис и Матеуш Понитка нанизаха по още 13, като вторият овладя и 8 борби.

Силвен Франсиско бе най-резултатен за Перистери с 16 точки и 7 асистенции, Миро Билан приключи с 12 точки и 8 борби, а Мат Колмън вкара 10 точки.