Литекс сгъна Спартак (Плевен) и си гарантира оставане

Литекс спечели с 3:0 домакинството си на Спартак (Плевен), с което “оранжевите” си гарантираха оставане във Втора лига. Футболистите на Люпко Петрович вече имат 41 точки в актива си и кръг преди края гледат спокойно към лятото, след като са на пет пункта от червената зона.

Попаденията за ловчанлии паднаха след почивката. Първо Георги Стайков даде аванс на Литекс в 72-ата минута, а след това Александър Ангелов и Александър Бучков фиксираха крайния резултат. В последния кръг “оранжевите” гостуват на Етър, който вече си осигури място в efbet Лига от новия сезон.