Тотнъм остана извън евротурнирите, но изпрати Лийдс в Чемпиъншип

Отборът на Тотнъм записа убедителна победа с 4:1 като гост на Лийдс в двубоя помежду им от последния, 38-и, кръг на Премиър лийг. Въпреки това „шпорите“ не успяха да се класират за Лигата на конференциите, а йоркширци изпаднаха в Чемпиъншип.

Лондончани поведоха в резултата още във втората минута, когато организираха прекрасна атака, завършила с гол на непокрития Хари Кейн. Това се оказа и единственият гол през първата част, като останалите четири дойдоха след почивката. В 47-ата минута именно пас на Кейн достигна до Педро Поро, който удвои аванса на гостите. Той обаче беше намален в 67-ата минута, когато Джак Харисън беше точен с добре насочен шут. Само две минути по-късно обаче Поро върна жеста на Кейн и асистира за второто попадение на нападателя в мача. Така капитанът на Тотнъм стана първият играч с общо 11 гола в последния кръг на Премиър лийг. В последните секунди на срещата Лукас Моура също се разписа и така се сбогува с „шпорите“ по подходящ начин.

Въпреки този успех Тотнъм завърши на осмата позиция в крайното класиране с актив от 60 точки или само на една от седмия Астън Вила и участието в Лигата на конференциите. Лийдс приключи като 19-и или предпоследен в подреждането с едва 31 спечелени пункта и през следващата кампания ще играе във второто ниво на английския футбол.

Снимки: Gettyimages