Палас и Нотингам разделиха точките и останаха щастливи от края на сезона

Кристъл Палас и Нотингам Форест завършиха наравно 1:1 в двубой от последния 38-и кръг на Премиър лийг. Срещата не бе от особено значение за двата тима, които вече си бяха подсигурили оставането в най-високото ниво на английския футбол и през следващата кампания, което бе и цел номер едно на всеки един от тях.

Тайуо Ауоний (33’) откри резултата през първата част в полза на гостите, но Уил Хюз в крайна сметка донесе точката на тима от “Селхърст Парк”. Срещата започна по-добре за домакините, които имаха претенции за дузпа още в шестата минута след падане на Еберечи Езе в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията. Именно той стреля опасно в 19-ата минута, но топката премина покрай гредата.

Гостите обаче стигнаха до попадение с първото си по-опасно положение след изминаването на половин час игра, когато Морган Гибс-Уайт отигра добре към Тайуо Ауоний и нападателят реализира за 1:0. Само пет минути след това гостите можеха да удвоят преднината си след корнер, но Вили Боли бе спасен от вратаря на домакините.

“Орлите” можеха да изравнят още преди почивката, но Одсон Едуард не успя да уцели вратата след удар с глава. Те все пак стигнаха до хикса благодарение на Уил Хюз, който се възползва от балонно центриране на Майкъл Олисе и реализира за 1:1, което се оказа и крайния резултат.

Така Кристъл Палас в крайна сметка събра 45 точки и завърши на 11-ото място в класирането на Премиър лийг. Нотингам пък стигна само до 38 пункта, но постигна целта си и със своето 16-о място запази елитния си статут.

Снимки: Gettyimages