Осимен заби нови два гола, но Наполи профука аванса си срещу Болоня

Отборите на Болоня и Наполи завършиха наравно 2:2 на „Ренато Дал’Ара“ в двубоя помежду им от предпоследния, 37-и, кръг в Серия "А". Италианският шампион поведе с две попадения на голмайстора си Виктор Осимен, но този аванс беше успешно заличен от „рособлу“.

Първото полувреме беше сравнително равностойно, но все пак „партенопеите“ се оттеглиха на почивката с преднина от един гол. Той дойде в 14-ата минута, когато вратарят на домакините Лукаш Скорупски подари топката на Осимен, който веднага я прати в опразнената врата. В 54-тата минута Бартош Бережински намери с пас между двама противникови играчи Осимен, който промуши топката между краката на Скорупски за 25-ия си шампионатен гол през сезона, докосвайки голмайсторския приз в първенството.

Въпреки това Болоня се надигна в следващите минути и съумя да избегне поражението. В 62-рата минута коварен изстрел на резервата Никола Сансоне беше отразен от Пиерлуиджи Голини, но Люис Фъргюсън беше на точното място, за да се разпише с добавката си. В 84-тата минута именно Сансоне центрира от корнер, при който появилият се от пейката Лоренцо Де Силвестри стреля с глава и оформи крайното 2:2. В последните секунди на срещата Сансоне реши, че е реализирал победно попадение, което обаче не беше признато поради негова засада.

Наполи остава убедителен лидер в класирането с актив от 87 точки или с 18 повече от втория Интер, докато Болоня е на 11-ата позиция с 51 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages