Ланс разби Аячо, но това не бе достатъчно, за да продължи да мечтае

Ланс записа шеста поредна победа в Лига 1, побеждавайки Аячо с класическото 3:0 в домакинството си от 37-ия кръг. Играчите на Франк Хайзе изиграха поредния си силен двубой, но това не се оказа достатъчно да продължат да мечтаят за титлата, след като Пари Сен Жермен изтръгна точка като гост на Страсбург и така окончателно си гарантира златните медали.

Иначе Ланс реши всичко в мача още до средата на първото полувреме. Дейвер Машадо откри резултата в 16-ата минута, Адриен Томасон удвои в 22-рата, а Лоис Опенда оформи крайното 3:0 от дузпа в 34-тата минута.

Така Ланс остава на 2-рото място в класирането с 81 точки, докато Аячо отдавна знае съдбата си, че изпада от елита, като заема 19-ото място с 23 точки в актива си.

Снимки: Imago