Рен надигра категорично Монако

Рен победи с 2:0 Монако в мач от предпоследния 37-ми кръг от френската Лига 1. Мачът бе пряк сблъсък между двата тима за място в Лигата на Конференциите, а головете за домакините отбелязаха Ловре Маер (52’) и Амин Гуири (73’).

Рен беше по-добрият отбор на терена и през първата част имаше добра възможност в 29-ата минута, когато Жереми Доку пропусна удобна възможност от непосредствена близост до противниковата врата. В крайна сметка обаче гол през първите 45 минути не падна.

Второто полувреме обаче започна с гол за Рен. В 52-рата минута Бенжамен Буриго подаде добра успоредна на вратата топка на Ловро Маер, който с изстрел с десния крак откри резултата - 1:0 за домакините. Хърватинът имаше удобна възможност да удвои резултата след хубав далечен изстрел в 67-ата минута, но вратарят на Монако Алекс Нюбел успя да спаси.

По-добрата игра на Рен продължи и логично дойде втория им гол в мача. Бенжамен Буриго центрира отляво към Амин Гуири, който с бомбен шут с левия крак направи 2:0 в 73-тата минута.

Така Рен постигна трета поредна победа и се изравни по точки с “монегаските”, но имат по-добра голова разлика от тях и вече са на 5-о място, което дава европейски излаз. Монако пък записа трета последователна среща без успех в Лига 1.

Снимки: Imago