Унион ще играе за първи път в Шампионската лига

Отборът на Унион (Берлин) ще играе за първи път в своята история в Шампионската лига. Това историческо постижение стана факт след победата на столичани с 1:0 над Вердер (Бремен) в двубой от последния кръг на Бундеслигата. Рани Кедира отбеляза единственото попадение девет минути преди края, след като получи от Свен Михел в наказателното поле и стреля в десния ъгъл. Топката рикошира в гредата и влезе във вратата.

Още в десетата минута главният рефер отсъди дузпа в полза на домакините, но след намесата на ВАР това решение бе отменено.

През второто полувреме Унион в един момент се озова на пета позиция, след като Фрайбург поведе с 1:0 на Айнтрахт (Франкфурт). Гол на Бекер пък отменен заради засада. В крайна сметка обаче всичко завърши добре за "железните", които спечелиха, докато Фрайбург допусна обрат и остана на три точки зад Унион.

Снимки: Imago