Отчаяният Ювентус отнесе пердах от Емполи, ШЛ вече е мираж

Съкрушеният от новината за наказанието си Ювентус преживя нов шок тази вечер, след като понесе разгром с 1:4 като гост на Емполи в последния двубой от 36-ия кръг на Серия "А"Франческо Капуто (18' - дузпа, 48'), Себастиано Луперто (21') и Роберто Пиколи (90+3') отбелязаха попаденията за тосканците, а почетният гол на "бианконерите" беше дело на Федерико Киеза (85'). Тази тежка загуба направи шансовете на „Старата госпожа“ за завършване в топ 4 на класирането минимални.

„Бианконерите“ започнаха силно мача, като в седмата минута първо Душан Влахович, а след това и Аркадиуш Милик пропуснаха да се разпишат. В десетата минута Гулиелмо Викарио се справи с шут на Филип Костич. Две минути по-късно Милик стреля с глава при центриране от корнер и нацели напречната греда, след което топката все пак влезе във вратата, но попадението не беше признато заради нарушение на Бремер срещу вратаря.

Гостите бяха още по-разочаровани в 17-ата минута, когато Джовани Айролди посочи бялата точка, след като Милик фаулира Николо Камбиаги на границата на наказателното поле, а ВАР потвърди решението на главния съдия. Чичо Капуто се зае с изпълнението на дузпата и я превърна в гол. Ситуацията за „Старата госпожа“ се влоши още повече само три минути по-късно. Тогава при корнер за домакините няколко техни футболисти играха с топката и в крайна сметка Луперто се разписа с мощен шут отблизо за 2:0.

Последваха пропуски на Бремер, Адриен Рабио и Влахович, който в 45-ата минута пробва и задна ножица, но топката рикошира в Ардиан Исмайли и стана лесна за Викарио. Секунди по-късно именно вратарят направи смело излизане пред наказателното си поле, за да избие с краката си топката от владението на Влахович. Оказа се, че шпагатът му е бил чист, с което Викарио не само впечатли, но и се размина с изгонване.

Още не беше изминала и една игрова минута след почивката, когато Влахович опита да намали пасива на гостите, но изстрелът му беше крайно разочароващ. За сметка на това в 48-ата минута авансът на тосканците набъбна още повече. Тогава Жан-Даниел Акпа-Акпро отне топката от Алекс Сандро, след което я пусна към Капуто, който прехвърли Войчех Шчесни за втория си гол в двубоя. В 54-тата минута Филипо Бандинели също можеше да се отчете с попадение, но ударът му завърши над вратата. Три минути след това Шчесни нямаше проблеми при удар на Джакопо Фацини

В 64-ата минута далечен шут на Рабио се оказа неточен. Минута по-късно Викарио улови изстрел на резервата Анхел Ди Мария. В 69-ата минута при корнер топката се удари във Федерико Гати и мина над вратата. В 77-ата минута шут на Фацини прелетя над вратата. В 84-тата минута Капуто не успя да оформи своя хеттрик след несполучлив удар. Вместо това само след минута появилият се като смяна Киеза намали изоставането на "бианконерите" с гол в своя мач номер 200 в италианския елит.

В добавеното време първо Фабиано Паризи направи пропуск, а след това Шчесни изби мощен шут на резервата Пиколи. Тази намеса на вратаря доведе до корнер, който беше лошо изчистен от гостите и това даде възможност именно на Пиколи да оформи крайното 4:1 за петата и най-убедителна победа на "адзурите" в историята на това съперничество.

След наказанието от 10 точки и това неприятно поражение Ювентус се намира чак на седмата позиция в класирането с 59 пункта или на пет от четвъртия Милан. През този уикенд предстои директен сблъсък между двата тима в Торино, но остават само два кръга до края на сезона. Що се отнася до Емполи, отборът е на 14-ото място с 42 точки, като изпълни целта си да остане в местния елит и след края на тази кампания.

ЕМПОЛИ - ЮВЕНТУС 4:1

1:0 Капуто (18' - дузпа)

2:0 Луперто (21')

3:0 Капуто (48')

3:1 Киеза (85')

4:1 Пиколи (90+3')

Емполи: Викарио, Ебуехи, Исмайли, Луперто, Паризи, Граси, Бандинели, Акпа-Акпро, Фацини, Камбиаги, Капуто

Ювентус: Шчесни, Гати, Бремер, Сандро, Барбиери, Локатели, Рабио, Мирети, Костич, Влахович, Милик