Левски наказа грешките на Локомотив (Пловдив) и доближи третото място

Левски надигра категорично Локомотив (Пловдив) с 3:0 като гост в двубой от 32-ия кръг на efbet Лига. Рикардиньо (36) беше точен за гостите от София, а Ивелин Попов (41) удвои. През второто полувреме Филип Кръстев (79) направи резултата класически, а преди това удар на Уелтон срещна гредата. "Сините" се възползваха от това да затвърдят четвъртото си място, а в същото време и да се доближат на 3 точки от бронзовите медали. Отборът на Александър Томаш пък направи грешна стъпка в битката за четвъртата позиция, от което изостава с 8 точки при оставащи три мача. Иначе през целия мач Левски бе по-активен от двата тима и закономерно се поздрави с успеха. Защитата на Локомотив и стражът Илко Пиргов действаха доста разконцентрирано, от което "сините" се възползваха по най-добрия начин. В последния кръг от редовния сезон двата тима отново премериха сили в Пловдив и домакините стигнаха до минимален успех, който ги върна в топ 6. Срещата бе гледана на живо от селекционера на България Младен Кръстаич.

Още в 1-вата минута се откри голова възможност пред Уелтон. До нея се стигна след отлична намеса на Филип Кръстев в защита и последвало дълго подаване от халфа към бразилеца. Уелтон показа скоростта си по лявото крило, влезе в наказателното поле и потърси далечния ъгъл на вратата, но стреля покрай гредата.

25 Локомотив (Пловдив) 0:3 Левски

Две минути по-късно и Роналдо шутира неточно. Последва мигновен отговор от Локомотив, който организира атака чрез Георги Каракашев. Халфът видя своя колега Христо Иванов, позиционирал се на дъгата на наказателното поле. Младокът пробва удар, но не намери добре топката и тя попадна в ръцете на Пламен Андреев.

В 7-ата минута Джовани качи топката на главата на Хорхе Сегура, който се извиси в наказателното поле. Бранителят не успя да натисне кълбото и стреля покрай вратата. В 13-ата минута Роналдо спечели само корнер след удар в близкия ъгъл. В 18-ата минута Ивелин Попов изненада защитата на Локомотив с подаване зад гърба ѝ към Рикардиньо. Бразилецът се откъсна напред, а Илко Пиргов излезе извън своето поле, за да пресече подаването. Рикардиньо стигна първи до топката и пробва удар, който беше неточен. Той беше съборен от Пиргов, за което вратарят получи жълт картон.

В 30-ата минута Бабакар Дион получи вдясно. Той направи типичното за него влизане към средата на терена, след което пробва да насочи удара си към далечния ъгъл. Вместо това топката спря в новостроящия се сектор зад вратата на Левски. Секунди по-късно Дион направи същото упражнение, като този път то бе далеч по-успешно. Пламен Андреев внимаваше и улови топката в ръцете си.

В 36-ата минута Левски поведе след ужасяваща грешка на стража на Локомотив Илко Пиргов. Мартин Паскалев върна топката към своя вратар, а той се засуети и опита да финтира Рикардиньо. Вместо това Пиргов подари топката на бразилеца, който не сбърка пред опразнената врата.

В 41-вата минута Ивелин Попов покачи преднината на Левски. След центриране от корнер Кристиан Димитров надскочи всички и стреля с глава, а Илко Пиргов се намеси със сетни сили. Ивелин Попов обаче изпревари бранителите от прати топката в мрежата, след което се израдва точно пред трибуна "Бесика", което вбеси феновете на домакините. Последваха скандирания срещу Попов и мощни освирквания.

През второто полувреме заваля доста силен дъжд, както беше и по време на последния двубой между двата тима преди две седмици. Първата по-добра възможност през втората част беше удар на Уелтон в 60-ата минута, който премина встрани от вратата.

В 65-ата минута Пиргов донякъде се реабилитира за единия от головете, които допусна. Стражът парира много силен удар на Уелтон в близкия ъгъл. Три минути по-късно бразилецът нямаше късмет при шут към далечния ъгъл. Топката се отби в страничната греда, а Левски показа, че в тази зона, в която действа Уелтон, превъзхожда сериозно Локомотив.

В 74-ата минута появилият се от резервната скамейка Джауат Джемили шутира покрай вратата на Локо. Пет минути по-късно Филип Кръстев направи резултата класически, а до това се стигна след поредна фрапантна грешка в защитата на Локомотив. Хорхе Сегура подари топката на Кръстев със слабо подаване към свой съотборник, което позволи на национала на спечели няколко метра с дрибъл и да шутира покрай Илко Пиргов.

В 86-ата минута Димитър Илиев можеше да отбележи гол-шедьовър с шут от въздуха. Топката премина на сантиметри от гредата.

ЛОКОМОТИВ - ЛЕВСКИ 0:3
0:1 Рикардиньо (36)
0:2 Ивелин Попов (41)
0:3 Филип Кръстев (79)

Стартови състави:

Локомотив: 1. Илко Пиргов, 99. Джовани Трупе, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Да Силва, 15. Пиер Забли, 6. Христо Иванов, 33. Георги Каракашев, 10. Джовани Маркес, 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион.

Левски: 1. Пламен Андреев, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 9. Рикардиньо, 10. Ивелин Попов, 17. Уелтон, 18. Роналдо, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев, 50. Кристиан Димитров.

Снимки: Владимир Иванов