Палас стигна до точка в лондонско дерби без значение

Кристъл Палас стигна до точка при гостуването си на Фулъм с късен гол на Джоел Уорд. Срещата завърши 2:2 в битка в средата на класирането. Двата лондонски тима нямаше много за какво да играят, тъй като далеч от зоната на изпадащите и от местата, даващи право на участие в евротурнирите.

След като Рой Ходжсън вдигна "орлите" и за няколко седмици те се гарантираха мястото в елита, те спокойно могат да доиграят сезона. Палас започна мача доста прибран, като разчиташе на контраатаки. Именно при една от тях гостите откриха резултата. Ебечери Езе проби и намери Одсон Едуард, който от малък ъгъл се разписа.

Фулъм обаче имаше в състава си Александър Митрович. Сърбинът бе сред титулярите за първи път след наказанието му от 8 мача за бутане на съдия. Той показа каква стойност има за отбора. Митрович изравни от дузпа в края на първото полувреме и се разписа още веднъж в 61-ата минута.

Малко преди края след центриране от фал, топката се удари в бранител на домакините и се озова в Уорд, чийто първи опит бе отразен от Лено, но при добавката той прати топката в мрежата. За него това бе първи гол от февруари 2019 г.

Снимки: Imago