Последният удар увеличи шансовете на Евертън за спасение

С последния си шут в мача Евертън се докопа до 1:1 при гостуването си на Уулвърхамптън в предпоследния си мач във Висшата лига и продължава битката си за оцеляване. Джери Мина вкара за “карамелите” секунди преди изтичането на 9-минутното добавено време на второто полувреме.

Така съставът от Ливърпул има 2 точки повече от Лийдс, който е първият тим под чертата. Йоркшърци и Лестър обаче са с двубой по-малко. Саутхамптън вече изпадна преди време. При равенство в точките първо се гледа головата разлика. В последния си мач след седмица Евертън приема Борнемут.

Тимът от “Гудисън Парк” не показа почти нищо стойностно на стадиона на Уулвс и в 34-тата минута се оказа догонващ, след като Хий-Чан Хуан довкара след удар на Адама Траоре.

Малко след това пък нападателят Доминик Калвърт-Люин напусна с травма, което допълнително усложни задачата на Шон Дайч.

През втората част “карамелите” имаха един добър шанс чрез Демарай Грей в 69-ата минута, но вратарят Даниел Бентли спаси.

Решаваща намеса под рамката направи и стражът на Евертън Джордан Пикфорд в продължението, което после позволи голът на Мина да се окаже с цената на точка.

Уулвърхамптън пък не играе за нищо и следващия уикенд ще гостува на Арсенал.