За четвърта поредна година Ал Ахли ще играе финал в Шампионската лига на Африка

Египетският Ал Ахли се класира за четвърти пореден финал в Шампионската лига на Африка. Тимът победи с 1:0 у дома Есперанс от Тунис и с общ резултат 4:0 продължава в двубоя за титлата.

Хюсеин ел Шахат се разписа след точно 22 минути игра, за да осигури втория успех на отбора от Кайро в полуфиналите.

Ал Ахли е печелил Шампионската лига на Африка рекордните десет пъти, но загуби финала през миналата година от Уидад Казабланка с 0:2.

В двубоя за трофея "червените дяволи" може да се изправят срещу шампионите или Мамелъди Съндаунс от Република Южна Африка. Първата среща между двата състава, играна в Мароко миналата седмица, завърши наравно 0:0.

Снимки: Imago