Астън Вила почти сложи край на надеждите на Ливърпул за топ 4

Надеждите на Ливърпул да стигне до топ 4 вече са нереалистични, след като мърсисайдци завършиха 1:1 в домакинството си на Астън Вила. Бирмингамци изиграха отличен мач и можеха да стигнат и до победата. Оли Уоткинс пропусна дузпа в 22-ата минута, а Джейкъб Рамзи откри резултата в 27-ата минута. Роберто Фирмино, който се появи като резерва, изравни в 89-ата минута. Бразилецът изигра последния си мач на "Анфийлд" с екипа на Ливърпул, тъй като напуска в края на сезона.

Отборът на Юрген Клоп изостава на 3 точки от Нюкасъл и Манчестър Юнайтед, които имат нужда от една точка в рамките на два мача, за да си гарантират участие в Шампионската лига. Със спечелената точка Вила изпревари Тотнъм и Брайтън и се изкачи до шеста позиция.

Юрген Клоп гледаше мача от трибуните, тъй като е наказан. Неговият отбор опита да стартира агресивно, както обикновено го прави на "Анфийлд", но гостите не позволиха да бъдат притиснати. И двата отбора пробваха да изненадат защитите с някои дълги подавания. Бирмингамци първи успяха да направят това.

Ливърпул не успяваше да намери пролуки в отлично организирания тим на съперника и не можеше да създаде чисто голово положение. Гостите пък бяха близо до втори гол в 38-ата минута. Тогава заучено положение от фал изненада защитата на мърсисайдци и Рамзи се озова сам срещу Алисон. Вратарят скъси ъгъла и успя да се намеси великолепно.

Към края на полувремето домакините натиснаха, но това доведе само до няколко центрирания и един неточен удар с глава на Диас. Малко преди почивката опасно влизане на Тайрън Мингс бе разглеждано с ВАР за червен картон, но в крайна сметка картонът бе жълт. В добавеното време Салах успя великолепно да овладее една топка в наказателното поле, финтира и стреля, но ударът му бе отклонен от бранител.

След почивката Ливърпул държеше инициативата и натискът се усили. В 54-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на гостите и след няколко опита за удар Гакпо прати топката в мрежата. Разглеждане с ВАР обаче отмени попадението поради засада на Ван Дайк.

Мърсайдци продължиха да нападат, а отлична изява на Морено попречи на Ван Дайк да засече топката малко пред вратата след прекрасно центриране на Александър-Арнолд. Реалните възможности пред вратата на Астън Вила обаче бяха доста малко. Това се промени след влизането на Роберто Фирмино.

В 71-ата минута Клоп направи тройна смяна, като пусна бразилеца и Милнър, които играха за последен път на "Анфийлд" с екипа на Ливърпул. Двамата бяха посрещнати с голям ентусиазъм от феновете, които изразиха своята благодарност за това, което играчите допринесоха за клуба през годините. Малко след влизането му Фирмино участва в атака, която завърши с удар на Александър-Арнолд от добра позиция, но топката отиде право в ръцете на Мартинес.

Последваха още атаки, но без резултат. Минута преди края на редовното време Фирмино успя да изравни след отлично подаване на Салах. Надеждите на домакините се върнаха, а удар на Гакпо от дистанция бе спасен от вратаря на Вила. Мърсисайдци направиха финален натиск в добавеното време, което бе цели 10 минути, но защитата на гостите издържа и те стигнаха до точката.

ЛИВЪРПУЛ - АСТЪН ВИЛА 1:1
0:1 - Рамзи (27)
1:1 - Фирмино (89)

Снимки: Imago